Martin Hojsík pokračuje ako podpredseda Progresívneho Slovenska

Liberálne hnutie Progresívne Slovensko (PS) bude naďalej zastupovať ako podpredseda europoslanec Martin Hojsík. 

V Bratislave, 7. mája 2022: Delegáti hnutia za nového predsedu zvolili Michala Šimečku. Vo funkcii nahradí Irenu Bihariovú.

Nový predseda PS predstavil tri hlavné ciele, ktoré bude chcieť hnutie dosiahnuť. "Je to férová a spravodlivá krajina pre všetkých, európska kvalita života pre všetkých a zelené Slovensko," vyhlásil Šimečka. Vylúčil prípadnú spoluprácu so Smerom-SD a "fašistami". "So starými, ktorí tu už boli, aj tými, čo prídu." Hnutie tiež podľa jeho slov neuvažuje ani o spolupráci s Hlasom-SD.

Snem si zvolil podpredsedov hnutia, staronovým sa stal europoslanec Martin Hojsík, ktorý je aktívny v boji proti klimatickej kríze, toxickému znečisteniu, či v podpore zelených energií a zelených inovácií. V posledných mesiacoch vystupoval Hojsík ako silný podporovateľ Ukrajiny a odstrihnutia Slovenska od ruského plynu a ropy.

Snem si tiež zvolil nových podpredsedov hnutia, okrem Hojsíka sa nimi stali Irena Bihariová, Lucia Plaváková, Michal Truban a Tomáš Valášek. Členmi predsedníctva budú Simona Petrík, Beáta Jurík, Zora Jaurová, Ingrid Kosová, Tamara Stohlová, Jana Hanuliaková, Ivan Štefunko, Michal Wiezik, Branislav Vančo, Dávid Dej, Ondrej Prostredník a Michal Sabo.

Pridajte sa k zmene

Prihlás sa na náš newsletter