Táto vláda nezvláda riešiť energetickú krízu, následky pocítime čoskoro

Táto vláda nezvláda riešiť energetickú krízu, následky pocítime čoskoro

Zatiaľ čo iné vlády venujú už mesiace plnú pozornosť riešeniu energetickej krízy, tá naša sa mesiace sústredila predovšetkým na seba. Problém by to bol aj v omnoho lepších časoch, v súčasnosti je to doslova hazardovanie so životmi miliónov ľudí.

Je logické, že keď riešite väčšinu času seba, na iné problémy neostáva dosť pozornosti, energie a času. Výsledok vidno už teraz, hlavne, keď si porovnáme výkon našej a iných európskych vlád.

Španielsko a Portugalsko dohodli s komisiou zastropovanie ceny plynu na výrobu elektriny. Okrem akcelerácie už aj tak masívne rozbehnutého rozvoja zelenej energie organizujú národnú kampaň na podporu úspor. Diverzifikovali dovoz plynu. Nemecká vláda prišla už s tretím balíkom pomoci ľuďom a firmám, ktorí zápasia s rastúcimi cenami energií. 65 miliárd eur bude smerovať napríklad na predĺženie výrazných zliav cien hromadnej dopravy, ktorá mala medzi ľuďmi veľkú podporu. Súčasťou balíka je aj finančná pomoc dôchodcom a študentom. Nehovoriac o dlhodobej kampani a ponúkaní funkčných rád ľuďom a firmám o tom, ako môžu šetriť a investovať do zelenej energie a zbavenia sa závislosti na plyne.

Celý komentár si prečítajte tu: https://dennikn.sk/2998826/tato-vlada-nezvlada-riesit-energeticku-krizu-nasledky-pocitime-coskoro

Pridajte sa k zmene

Prihlás sa na náš newsletter