Krok smerom k spravodlivosti: Analyza a návrh žaloby za odškodnenie občanov postihnutých znečistením PCB

Krok smerom k spravodlivosti: Analyza a návrh žaloby za odškodnenie občanov postihnutých znečistením PCB

Ako poslanec Európskeho parlamentu som zadal vypracovanie právnej analýzy. Táto iniciatíva, realizovaná v spolupráci s Právnickou fakultou Trnavskej univerzity a právnikom Mgr. Tomášom Kamenecom, má za cieľ pomôcť občanom postihnutým znečistením PCB nájsť cestu k spravodlivosti.


Odpadové sudy pohodené v nezabezpečenej miestnosti v prírodnom prostredí, niekoľko desiatok metrov od areálu bývalého podniku Chemko Strážske vyrábajúceho PCB, 25. 2. 2020.

 

 

 

S ohľadom na dlhodobé, desaťročia trvajúce znečistenie životného prostredia PCB v regióne Zemplín na Slovensku, som sa rozhodol zadať právnu analýzu, ktorá by identifikovala možnosti odškodnenia v rámci právneho prostredia EÚ a Slovenska. Tento návrh žaloby pre občanov postihnutých znečistením PCB predstavuje krok smerom k spravodlivosti, nielen pre obyvateľov východného Slovenska, ale aj pre všetkých občanov EÚ, ktorí bojujú za spravodlivosť v oblasti životného prostredia.

Ponúkam vám podrobný pohľad na:

  • Právne nástroje dostupné v EÚ a na Slovensku pre odškodnenie za znečistenie PCB
  • Negatívne dopady znečistenia PCB na občanov a ich majetky
  • Možné cesty k dosiahnutiu finančného odškodnenia pre postihnuté osoby

Som presvedčený, že táto iniciatíva prispeje k vytvoreniu silnejšieho a spravodlivejšieho systému, ktorý bude chrániť práva občanov a podporovať udržateľný rozvoj.

Pozývam vás, aby ste sa dozvedeli viac a získali hlbšie pochopenie tejto kriticky dôležitej témy. Spoločne môžeme pracovať na tom, aby sme zabezpečili spravodlivú budúcnosť pre všetkých.

Pozrite si celú analýzu tu

Pridajte sa k zmene

Prihlás sa na náš newsletter